Lefkoşa Butik Otel | G Suites Luxury Rentals
Lefkoşa - Kuzey Kıbrıs

Blog

21 Mar

Lefkoşa Butik Otel

Hepimizin belirli dönemlerde tatil yapmaya ihtiyacı vardır. Bu dönemlerde bazen yurt içinde bazen yurt dışında tatil yaparız. Çok uzak olmayan bir yurt dışı gezisi için Kıbrıs ideal olacaktır. Masmavi denizi, sıcak havasıyla aradığınız tatile ulaşacaksınız. Kıbrıs’ta ise Lefkoşa güzelliği tercihinizde ilk sırada olacaktır.

 Lefkoşa’da Tercih edilebilecek Oteller

Herkesin bir tatil tercihi vardır. Ancak günümüzde butik oteller oldukça popüler hale gelmiştir. Gerek sakin yapıları gerekse hizmetleri butik otelleri ön plana çıkarmaktadır. Bulundukları coğrafyayı yansıtmaları, samimi personelleri ile dikkat çekmektedirler. Lefkoşa’da da bu nedenle birçok butik otel bulunmaktadır. Dolayısıyla Lefkoşa butik otel çeşitliliği açısından zengindir. Bu oteller çoğu zaman yerel halk tarafından işletilmektedir. Bu da yerel konulara ilişkin bilgi almanızı kolaylaştırmaktadır. Kaldığınız Lefkoşa butik otel çalışanları da muhtemelen size yardımcı olacaktır. Gezmeniz gereken yerler hakkında kolayca bilgi sahibi olmanıza yardım edeceklerdir. Zaten bu yerler çoğunlukla şehir içinde yer almaktadır. Muhtemelen kaldığınız Lefkoşa butik otel buraların yakınında olacaktır. Bu da yorulmadan rahatça gezebilmenizi sağlayacaktır.

 Lefkoşa’da Gezilebilecek Yerler

Arab Ahmet Mahallesi bu yerlerden ilkidir. Burası Lefkoşa’nın en huzurlu, renkli yerlerindendir. Yani en çok vakit geçirilmesi gereken yeridir. Sınırda bulunan mahalledeki evlerden Lefkoşa’nın güneyini görmeniz mümkündür. Buradaki evlerin önünden geçtiğiniz zaman mahallelilerin evlerin önünde oturduğunu göreceksiniz. Burası Kıbrıs’ın sıcak samimi havasını hissettirecek bir ortama sahiptir. Bir diğer gezi noktası Lokmacılar Çarsışı. Çarşı Kuzey ve Güney Kıbrıs arasında geçiş noktasıdır. Birçok Kıbrıs vatandaşı iki ülke arasındaki geçişlerini buradan gerçekleştiriyorlar. Oldukça küçük, zarif bir çarşı olmasına rağmen oldukça kalabalık. Civarda her yerde birbirine yakın bir sürü dükkan var. Büyük Han size önerilecek belki de ilk gezi yeri olacaktır. Zira Lefkoşa’da yer alan en önemli Türk eserlerinden biridir. Han Osmanlı Valisi olan Beylerbeyi Muzaffer Paşa’nın emriyle 1572’de yaptırılmıştır. Diğer kervansarayların aksine Büyük Han’ın iki girişi vardır. Büyük Han avlusunda oturup çay-kahve molası için en ideal ve huzurlu yerlerden bir tanesidir. Ve elbette Barbarlık Müzesi’ni de ziyaret etmelisiniz. Oteliniz mutlaka bunlardan birinin yakınında olacaktır.

Leave a Reply

WhatsApp chat