Kuzey Kıbrıs Otelleri | G Suites Luxury Rentals
Lefkoşa - Kuzey Kıbrıs

Blog

3 Ara

Kuzey Kıbrıs Otelleri

Yavru vatan olarak hafızalara kazınmış olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, 1974 tarihinden beri bir devlet olarak ülkemiz tarafından tanınmaktadır. Tarihi ve sosyal güzellikleri ile turistler tarafından tercih edilen Kıbrıs, otelleri ile hizmet anlayışını farklı bir basamağa çıkarmıştır. Kumarhaneleri ile birlikte hizmet veren Kuzey Kıbrıs otelleri, her kesimden turistin ilgisini çekmektedir. Deniz, kum ve güneş hizmetlerini sınırsız bir şekilde sağlayan ülke, ada olduğundan sadece hava ve deniz yoluyla ulaşıma açıktır. Türkiye’ den direk dış hat uçak yolculuğu ile ulaşılabilen Kıbrıs, Mersin limanından kalkan vapurlarla ziyaretçi almaktadır. Vapur yolcuğu, yaya ve araç birlikte seyahat edecek yolcular tarafından zorunlu olarak seçilmektedir.

 Her Bütçeye Uygun Otel Seçimi

Kuzey Kıbrıs, barındırdığı oteller ile tüm kesimlere hitap etmektedir. Bütçe durumlarına göre her ekonomik sınıftaki turiste hizmet verebilen otellere, erken rezervasyon yöntemi ile daha uygun fiyatlara ulaşılabilir. Gece hayatının ve kumarhaneleri ile ünlü olan Kuzey Kıbrıs, aslında doğal ve tarihi özellikleri ile de tercih edilmektedir. Farklı turizm türlerine göre faklı paketler tatil amaçlı bulunabilmektedir. Kültür gezileri için son zamanlarda tercih edilen Kuzey Kıbrıs otelleri, özelliklerine göre sınıflandırılmaktadır.

 Amaca Göre Tatil Seçimi

Yapılmak istenen tatile göre danışmanlık hizmeti seyahat acenteleri tarafından verilmektedir. Kişiye göre özel paketler hazırlanarak müşterilere sunulmaktadır. Tatil amacı, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kültür turları, yoğun şekilde gezmeyi ve görmeyi kapsadığından bazı müşteriler için tercih edilmemektedir. Deniz, kum, güneş tatili tercih edenler için otel seçimi önemlidir. Yıldızlarına göre sınıflandırılan Kuzey Kıbrıs otelleri, verdiği hizmetler açısından farklı fiyatlara satışa sunulmaktadır. Verilen fiyatlar, karşılığında alınacak hizmeti temsil etmektedir. Fiyat fayda dengesinin sağlanması ve ödenen ücretin karşılığının alınması gerekmektedir.

 Her Şey Dahil Otel Konsepti

Her şey dahil konaklama seçeneğinde otele bağlılık söz konusudur. Her hizmet otel içerisinde fiyata dahil olduğundan dolayı müşteriler otel dışına çıkmak istemezler. Bu durum ile dışarıda turizme hizmet veren butik, restoran vb. işletmeleri olumsuz etkilemektedir. Tüm hizmetler otel içerisinde verildiğinde, gelen turist otel haricinde plan yapmazlar. Her şey dahil sistemin olumsuz yönlerinden biri de budur.

3 Responses

Leave a Reply

WhatsApp chat