Kıbrıs Otelleri | G Suites Luxury Rentals
Lefkoşa - Kuzey Kıbrıs

Blog

3 Ara

Kıbrıs Otelleri

Kıbrıs, kuzeyinde Türkiye, doğusunda Levant, güneyde Mısır ve batısında Yunanistan’ın bulunduğu bir ara ülkesidir. Türkiye’nin yavru vatanı olarak da adlandırılmaktadır. Türkiye’den ve dünyanın pek çok ülkesinden uçakla ve deniz yolu ile ulaşım sağlanmaktadır.

 Tatil Cenneti Kıbrıs

           Kıbrıs otelleri, doğa ve deniz iç içe, otellerinin çoğu merkeze yakın ve sahil kıyısı, hem tatil hem de kongre turizmi açısından en çok tercih edilen turizm bölgesidir. Türkiye’den pek çok şirket çalışanlarına Kıbrıs’taki otellerde toplantı ve tatil imkanı sunmaktadır. Pek çok otelin kendisine ait özel kum plajları da mevcuttur. Ayrıca Kıbrıs üniversitelerinde çok sayıda Türkiye’den öğrencinin eğitim görmesi pansiyon ve butik otellerde katılımı artırmaktadır.

 Otellerin Özellikleri

           Kıbrıs otelleri, her şey dahil tam pansiyon ve yarım pansiyon olarak sınıflandırılmıştır ve ultra lüks olanların yanında daha uygun bütçeli tatil yapılması için de olanaklar sunar. Tam pansiyon oteller yeme, içme, eğlenme ve kişisel ihtiyaçları otel dışına çıkmadan da sağlayan otellerdir. Kıbrıs otelleri tam pansiyon her şey dahil olanlarda A la carte restoranlarda rezervasyon yapılması zorunludur. Ayrıca bu otellerde yemek sırasında alınan yerli alkollü ve alkolsüz içecekler ücretsizdir. Açık yüzme havuzları, çamaşırhanesi, su sporları merkezi, sauna, tenis kortu, çocuklar için bakıcı, çocuk havuzu ve kaydırağı ile çocuk kulübü bulunmaktadır. Odalarda ise merkezi klima, internet, kasa, ücretli mini bar, saç kurutma makinesi, telefon ve lcd televizyon bulunmaktadır. Konferans salonları ile şirketlerin toplantılarının vazgeçilmez mekanlarıdır.

 Yarım Pansiyon Oteller

Yarım pansiyon otellerde ise sabah kahvaltısı ve akşam yemeği bulunmaktadır. İçkiler ücretlidir. Deniz ve doğa ile iç içe olan bu otellerde havuz ve plajda kullanılan havlu, şemsiye ve minder hizmetleri ücretsizdir. Bar, oda servisi, konferans salonu, açık- kapalı yüzme havuzu, alışveriş merkezi, kuaför, hamam, sauna, masaj, tenis, masa tenisi, bilardo, fitness center, jakuzi ve çamaşırhanesi mevcuttur. Standart odaları tv, merkezi klima, telefon, mini bar (ücretli) saç kurutma makinesi, bazı otellerde balkon bulunmaktadır. Merkezi klima sistemi hava şartlarına göre çalışmaktadır. Sigara içilen ve içilmeyen odalar ayrı tutulmuştur. Bu otellere evcil hayvan alınmamaktadır.

2 Responses

WhatsApp chat