Kıbrıs Butik Otel | G Suites Luxury Rentals
Lefkoşa - Kuzey Kıbrıs

Blog

24 Ara

Kıbrıs Butik Otel

Kıbrıs Butik Otel

Kıbrıs gezilecek çok fazla yere sahip olan, tarihi ve doğası ile zengin bir ülkedir. Yılda milyonlarca kişi Kıbrıs’ı ziyaret etmektedir. Maalesef bu yıl pandemiden dolayı turistler gidemedi, fakat normal dönemde milyonlarca kişi Kıbrıs’a gidip en az 2 hafta kalmaktadır. Kıbrıs butik otel hem rahat konaklayacağınız şekilde, hem de otelde kaldığınız zaman yapabileceğiniz aktiviteleri barındıran otellerdir. Çoğu butik oteller denizin yakınında olduğundan, otelden çıkınca anında denize inebiliyorsunuz. Kıbrıs’a gidip denize gitmemek olmaz tabii. Burada Kıbrıs’ta bulunan bazı butik otelleri konuşacağız. Hangi otelde konaklarsanız konaklayın, mutlaka çok rahat edeceksiniz. Bütün butik oteller rahat edebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. İnternetten bakmaya başlayabilirsiniz.

Club Alda Hotel

Rahat, sessiz, sakin ve en azından öğle saatine kadar uyuyabileceğiniz en güzel butik otellerden bir tanesi Club Alda Hotel olmaktadır. Otelin adı Club ile başladığı için yanlış anlaşılmasın, gayet nezih bir aile oteli olmaktadır. Sezon açıldığında açık bir hava bulunmaktadır. Sabahtan akşama kadar istediğiniz saatte havuza girebilirsiniz. Restoranı ve dağ manzarasıyla gayet güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Bazı butik otelleri yazlık olarak bile kullanabilirsiniz. Sonuçta bir otel olacak, ama bazı müşteriler sabit olup her yaz belirli butik oteline gitmektedir. Bu aslında otelin ne kadar kaliteli hizmet verdiğini gösteriyor. Kaliteli hizmet olduktan sonra insanlar devamlı olarak gitmek ister, öyle değil mi.

Queen Aphrodite Hotel

Manzarası güzel olan otellerden bir diğeri ise Queen Aphrodite Hotel’dir. Bu otelde de açık bir havuzu bulunuyor. Böylece mevsim açıldığı zaman sabahtan akşama kadar havuza girebilirsiniz. Bazıları sırf havuza girebilmek için yazın gelmesini dört gözle bekler. Kıbrıs butik otel çoğu zaman havuz barındırmaz, hatta genellikle sadece büyük 5 yıldızlı ve lüks otellerde havuzlar olur, çünkü Kıbrıs’a gelenlerin çoğu, neredeyse yüzde yüz misafirler denize girmeyi tercih ediyor. Doğal olarak bu yüzden de birçok otel denize yakındır. Hatta denize yakın olması da otelin gecelik fiyatını birazcık arttırır. Restoran ve barı ile istediğiniz zaman atıştırmalıklar ve içecekler bulabilirsiniz.

Skye Roof Hotel

Kıbrıs’ta o kadar çok otel var ki, aslında Kıbrıs’ta konaklamak zor değil. Kıbrıs’ta gezeceğiniz yerleri seçmek zor. O kadar çok yer var ki seçmeniz neredeyse imkansız olacak. Her yere gitmek isteyeceksiniz. Konaklamanız için başka güzel bir butik otel, Sky Roof Hotel olmaktadır. Havuzu ve hatta jakuzisi olan bir oteldir. Oteldeki odalarda aynı zamanda mutfak olduğu için yemeğinizi kendiniz de yapabilirsiniz. Bir nevi pansiyon veya motel tarzı bir oteldir. Bu yüzden rahat konaklayabilirsiniz. İstediğiniz zamanda spor salonuna gidebilirsiniz. Gayet rahat ve ferah bir oteldir. Kendinizi evde hissedebilirsiniz.

Park Palace Hotel

Konaklayabileceğiniz bir başka otel ise Park Palace Hotel’dir. Kıbrıs butik otel sayıları çok fazladır. Park Palace Hotel 43 odalı bir butik oteldir. Çoğu konaklayan müşteriler aile olduğundan, kimsenin sizi rahatsız etme şansı yok. Otelin havuzu ve spa merkezi bulunmaktadır. Restoran ve barı ile istediğiniz zaman yiyecek ve içecek bulabilirsiniz. Park Palace Hotel biraz daha denize uzaktır. Bu sebeple denizin yakınına aracınıa ile gidip sahilin tadını çıkarabilirsiniz. Otelde açık havuzda olduğundan otelden dışarı çıkmak istemezseniz, özellikle sezon açıldığında doyasıya yüzebilirsiniz.

The Prince İnn Hotel and Villas

Küçük bir butik otel. Aile ortamı ve sessiz bir tatil için tercihlerinizin arasında The Prince İnn Hotel and Villas’ı bulundurabilirsiniz. Gece fiyatı çok pahalı olmayıp bir hafta veya 2 hafta rahatlıkla kalabileceğiniz bir oteldir. Otelin açık havuzu ve golf sahası bulunmaktadır. Bu sayede aile ile gelen herkes gönlünce vakit geçirebilmektedir.

Leave a Reply

WhatsApp chat